Bahçeli: Keskin bıçak olmak için çok çekiç darbesi yemek gerekiyorsa feda olsun, balyoza bile razıyız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Değerli vekil arkadaşlarım, saygıdeğer misafirler, basınımızın değerli temsilcileri bu kutlu çatı altında yeni yasama yılına yüreklerimizin toplu vuruşu ile giriyoruz. Hepinizi en kalbi duygularımla, hürmetle selamlıyorum. Türk Milleti önce Meclis açıp sonra devlet kurmayı başaran dünya üzerindeki ender milletlerden biridir.

“Beşeriyet kusursuz bir fırtınaya yakalandığından sığınacak bir liman aramaktadır. Bu haklı arayışın maalesef bugüne kadar beyhude olduğu damıtılmıştır. Mevcut dünyanın hali dağınık ve perişan vaziyette olsa da Türkiye içine kapanamaz, gelişmelerden kendisini soyutlayamaz. Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da ilahi kelimetullahtır. Ant olsun yolumuzdan dönmeyeceğiz, ülkümüzden vazgeçmeyeceğim, kızıl elma seferberliğinden ödün vermeyeceğiz. Korkaklar direndi diye, korkuluklar dikildi diye, karamsarlar dayattı diye hakkımızı yedirmeyeceğiz, halkımızı ezdirmeyeceğiz, hürriyetimizi ve hür ülkemizi hiçbir alçağa çiğnettirmeyeceğiz. Keskin bıçak olmak için çok çekiç darbesi yemek gerekiyorsa feda olsun, değil çekiç balyoza bile razıyız. Yeni bir dünya kurulur veya kurulmaz onu bilemem ancak tarihiyle kültürüyle egemen devletiyle hükümdarlık haklarıyla hukuk ve haysiyet ölçüleriyle artık sesini yükselten, sözünü dinleten, itirazını seslendiren, böyle gelse de bu şekilde gitmez diyen güçlü bir Türkiye yer kürede kristalize olmuştur. Türkiye’mizin karşısına barikat dikmek, ilerleyişini sekteye uğratmak için emel birliği içinde olanlar, balmumundan kanat takıp güneşe doğru uçmaya çalışan zeka özürlü muhterislerdir.

Kılıçdaroğlu’na sert tepki

“Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ikinci beş yıllık dönemine de kazasız belasız üstelik hürmet duyulacak demokratik olgunlukla geçilmiştir. Sözde kararda Türk milletinindir. Bunalımdan bunalıma sürüklenen ve akıl  tutulması yaşayan CHP genel başkanının bu iktidarın ahlaki ve siyasi meşruiyeti yoktur açıklaması aziz milletimize hakaret ve husumet beyanıdır. Parti içi çalkantılardan dolayı şok geçiren Kılıçdaroğlu’nun milletimizin takdirine tahammülsüzlük göstermesi faşist dürtülerin sonucudur. Cumhurbaşkanımızı seçen Türk milletidir. Bunun neresinde ahlaki ve siyasi boşluk vardır?

“Kılıçdaroğlu kendine baksın, işine baksın!”

Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kabinesi görevinin başındadır. Kılıçdaroğlu kendine baksın, işine baksın! Her rüzgâra yelken açmaya devam edip kaybettiği siyasi meşruiyet ve itibarını tekrar nasıl kazanacağını hesap etsin. CHP yoldan çıkmış, yozlaşma uçurumunun dibine çakılmıştır. MHP ve Cumhur İttifakı kuru sıkı atan  siyasi kadavralarla polemik yarışına girip de zaman kaybedecek kadar şaşkın ve şuursuz değildir.

Emekli zammı açıklaması

Sosyal ve ekonomik reformlarla toplumsal refah ve rahatlamayı daha da güçlendirmektir. Enflasyonla mücadelede başarılı sonuçlar alınmaktadır. Herkesin ortak şikâyeti olan hayat pahalılığı günden güne tesirini kaybedecektir. Sayıları 16 milyonu bulan emeklilerimizin insanca ve huzur içinde yaşayacakları bir ücret düzeyine kavuşmalarından başka bir seçenek kalmamıştır. Emekli maaşlarındaki muhtemel iyileştirmeler enflasyon üzerinde zam verilmesi hatta zammın kök ücrete yansıtılması samimi dileğimiz ve beklentimizdir.

Ayrıntılar gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x