Canan Karatay önerdi! Türk kahvesi böyle içilirse çok daha faydalı!

Türk kahvesi genelde sade veya şekerli tüketiliyor. Ancak eski zamanlarda bir çok kişi Türk kahvesini tereyağı ile tüketiyordu. Peki neden Türk kahvesi tereyağı ile tüketilmeli?

Posta’da aktarılanlara göre; Tereyağlı kahveyi popüler eden kişi ise Dave Asprey isimli bir dağcı. Bu dağcı Tibet’te bir dağa tırmanırken kendisine servis edilen tereyağlı kahveyi içti. Dağcılar bu kahveyi enerji kazanmak ve dikkatlerini daha iyi toparlayabilmek için içiyorlar.

Bu kişi yüksek yağ ile hem enerji kazanılabileceğini hem de düşük karbonhidratla zayıflanabileceğini öne sürüyor. Yine tereyağlı kahve ile kronik hastalıklardan ve halsizlikten de bu şekilde kurtulmanıza yardımcı olacağını iddia ediyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde diyet yapanlara duble espressenonun içerisine iki farklı yağ eklenmesinin destek sağladığı bildiriliyor. Şekere nispeten tereyağının eklenmesinin vücut için daha faydalı olduğu da belirtiliyor.

Tereyağlı Kahvenin Yapılışı:

Aslında özel bir yapım şekli bulunmamaktadır. Tek yapmanız gereken bir kaşık tereyağı ve hindistan cevizi yağı eklemek. Tabi kullandığımız tereyağının de halis muhlis köy tereyağı olmasına de dikkat ediyoruz. Günde bir iki fincan tereyağlı kahve içerek hem direncimizi artırıp hem de fazla kilolarımızdan kurtuluyoruz.

Kronik rahatsızlıklarımıza ve halsizliğe iyi geldiğini de yukarıda Dave Asprey’in iddia ettiğini söylemiştik. Tereyağlı kahveyi sadece Türk kahvesinde değil filtre kahvelerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir