Davutoğlu’ndan iktidara: Rize çay bahçelerinde insanlar feryat ediyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

TBMM Saadet Grubu bugün Ankara’da bir otelde istişare toplantısı yaptı. Toplantı sonrasında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu şunları söyledi:

“İktidar seçmeninin mutsuzluğu, artarak devam ediyor”

“Parçalanma, tam da iktidarın istediği bir şey”

Muhalefet seçmeni de mutsuz çünkü kaybedilen bir seçim sonrasında muhalefet partileri hem bu süreci değerlendirmek hem de arkasından bir umut çizmek gerekirken hem bu özeleştiriden eksik kalındı. Nelerin eksik yapıldığı konusunda çok ciddi iç tartışmalar yaşandı. Böyle bir parçalanma tam da iktidarın istediği bir şey. Çünkü bugünkü iktidar muhalefeti bölerek yönetme konusunda maharet kazandı.

“‘Son gün hala bir çatlak çıkar mı?’ diye bekliyorlar”

TBMM’de, zor şartlarda kurulmuş bir gruba sahibiz. Bir ümit bekliyorlar ‘Son gün hala bir çatlak çıkar mı?’ 1 Ekim günü TBMM’de yeni bir grubumuz olacak ve arkadaşlarımız orada başı dik bir şekilde oturacaklar. Çünkü ilk kez milliyetçi-muhafazakar olduğunu iddia eden bir iktidara karşı muhalefet edeceğiz. Bugün burada kanun tekliflerimizi, komisyon önerilerimizi, anayasa teklifi dahil olmak üzere gözden geçirdik. TBMM’nin en önemli ayağı bütçe görüşmeleri olacak. Aldığımız ilke kararı gereği bütün grup orada olacak.

“Muhalefetin dağınık olduğu doğru, biz toparlamaya çalışıyoruz”

“Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü için mücadele eden kardeşlerimize başarılar diliyoruz”

Ortak grup iradesini, ortak siyaset iradesine dönüştürecek açık fikirli, özgür düşünceye dayalı istişarelerimizi sürdüreceğiz. Bugün Karabağ’da yaşanan gelişmeler ışığında da Azerbaycanlı kardeşlerimize, can Azerbaycan’a ve Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü için mücadele eden kardeşlerimize başarılar diliyoruz. Şehit olan varsa, şu ana kadar intikal eden bir haber olmadı bize ama Allah Türkiye’nin ‘İki devlet, bir millet’ şiarı ile desteklediği can Azerbaycan’ımızı biz de grup olarak destekledik. Biz de iki parti, bir grubuz. Bütün bir süreçte siyasi tecrübesiyle bu iş birliğinin önünü açan, en kritik aşamalarda olgunluğuyla, nezaketiyle, zarafetiyle bu iş birliği alanlarını tahkim eden çok değerli dostum Sayın Karamollaoğlu’na ve tüm Saadet Partili kardeşlerime teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x