Oğuzhan Uğur’un Güven İslamoğlu’yla Twitter’da Yaşadığı ‘Baraj Patladı’ Diyalogu Gündem Oldu!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Oğuzhan Uğur hakkında soruşturma başlatmasına neden olan paylaşımla ilgili Uğur, bir video üzerinden yeniden ‘Baraj patladı’ konusuyla ilgili bir tweet attı. Ardından Güven İslamoğlu, Uğur’a yanıt verdi. İkili arasında yaşanan gerilim de dikkat çekti ve Twitter’da gündem oldu.

Deprem sürecinde Babala TV sayfasında Hatay Antakya Yarseli Barajı duvarının çatladığı yönünde yapılan sosyal medya paylaşımı gündem olmuştu.

Bu paylaşım nedeniyle de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Oğuzhan Uğur hakkında soruşturma da başlatmıştı.

2021 yılında Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Furkan Bölükbaşı ve birçok kişi tarafından Oğuzhan Uğur hedef gösterilmişti.

Bu olayların ardından günler sonra ise Oğuzhan Uğur, konuyla ilgili yeni bir paylaşım yaptı. Olay anında vatandaşların konuşmalarının yer aldığı bir video paylaşan Uğur, “Şu olayı nasıl üzerimize yıkmaya çalıştılar. Ne dövdüler, ne hakaretler ettiler, nasıl ciyak ciyak hakkımızı yediler… Nasıl kötüler.” dedi.

Uğur’un paylaştığı video:

Paylaşımın ardından da CNN Türk Yeşil Doğa ve çevre programları yapımcısı Güven İslamoğlu, Uğur’a “Bu paylaşımı yine hatalı çünkü bu video da gerçek olmayabilir. Emniyetten doğurulatmanız gerekir.” dedi.

Fakat aslında öncesinde “5 milyon takipçiniz varsa dikkat etmeniz gerekir. Paylaştığınız bir şey hızlı yayılır. Hele haber yalan ya da asılsız ise geri dönüşü zor olur. Sorumluluğunuz fazla. O nedenle ihale size kaldı.” ifadelerini kullanmıştı.

Oğuzhan Uğur da “Tiviti ben atmadım. Olaydan 3 saat sonra BabalaTV hesabından gönüllü arkadaşlardan biri atmış sonra düzeltilmiş. İhaleyi kabul edemeyiz.” şeklinde yanıt verdi.

Daha sonra da “5 milyon olan benim. Babala değil.” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir