Sırtından vurup yerde darp ettiler, 2.5 ay kaçtılar, 40 günde tahliye oldular

İstanbul’da yaşayan Mesut Özer (32), geçen mayıs ayında memleketi olan Hafik ilçesi Çınarlı Köyü’ne gitti. Kendisi gibi İstanbul’da yaşayan Ruşen Y. ve İsmail A. da Özer’in peşinden köye geldi. İddiaya göre patates tarlalarının kiralanması nedeniyle aralarında husumet yaşanan Özer’i, Ruşen Y. ve İsmail A. gece saatlerinde telefonla arayıp konuşmak için evinin önüne çağırdı. Bir süre konuşan taraflar arasında tartışma çıktı.

DHA’nın haberine göre tartışmanın büyümesiyle Ruşen Y., Özer’e kafa attı. İkili arasındaki kavga sırasında Ruşen Y.’nin yanındaki İsmail A. montunun sağ cebine sakladığı tabancayı çıkarıp Mesut Özer’in sırtına 2 el ateş etti. Yere düşen Özer’i, uzun süre darp eden şüpheliler daha sonra araçla kaçtı. O anlar köydeki güvenlik kamerasına da yansıdı. Bir hafta yoğun bakımda kalan Mesut Özer hayati tehlikeyi atlattı. Özer’in fizik tedavisi ise halen sürüyor.

AYLAR SONRA TESLİM OLDULAR

Olay sonrası kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. Sivas Adliyesi 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, şüpheliler hakkında, ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan iddianame hazırlandı. Şüpheliler Ruşen Y. ve İsmail A., 4 Ağustos’ta teslim olup, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şüphelilerin 2 gün önce avukatları aracılığıyla yaptıkları başvuru sonrası tahliyelerine karar verildi.

Tahliye kararına şaşırdıklarını söyleyen Mesut Özer’in avukatı Nuh Güler, “Olay sonrasında kaçıp daha sonra 4 Ağustos’ta ise gelip kendileri teslim oluyor. Ancak 12 Eylül tarihinde tahliyelerine karar verildi. Oysaki duruşma 8 Kasım’daydı. Normalde ‘Kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tahliye mümkün değil. Müvekkilim ve ailesi, hepimiz şaşkın durumdayız. Nasıl bırakıldığını hala anlamadık. Toplumda cezasızlık algısının yerleşmemesi için biz adaletin tecelli etmesini istiyoruz. Şüpheliler 2 el kurşun sıkarak adam öldürmeye teşebbüs ettiler. 1 ay yatıp çıktılar. Adaletin tecelli etmeyeceği düşünülürse bu korkunç bir toplumsal yaraya dönüşür” diye konuştu.

Mesut Özer ise hain bir silahlı saldırıya uğradığını belirterek, “1 hafta yoğun bakımda yattım. 3 tane ameliyat geçirdim. Hiçbir şekilde can güvenliğim yok. Beni vuranların serbest kalmasına anlam veremiyorum. Adaletin tecelli etmesini istiyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x