Uraz Kaygılaroğlu ve Nezaket Erden, ‘Aşık Shakespeare’ ile bu hafta sonu sahnede

T24 Kültür Sanat

‘Aşık Shakespeare’, 6-7 Ocak tarihlerinde Zorlu PSM’de iki oyun (15.30-20.30) matine suare olarak sahnelenecek.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortaklığıyla ve Damat & Tween desteğiyle sahneye aktarılan, Uraz Kaygılaroğlu’nun William Shakespeare’e, Nezaket Erden’in Viola karakterine hayat verdiği Aşık Shakespeare, sayısız ödülün sahibi efsanevi filmden aynı isimle Türkiye’de ilk kez sahneye uyarlandı.

Sahnelendiği tüm ülkelerde kapalı gişe oynanan ‘Aşık Shakespeare’, Serdar Biliş rejisi ve sahne üstünde 40, sahne arkasında 30 olmak üzere toplam 70 kişilik bir kadroya sahip.

Koreografisini Beyhan Murphy’nin ve müziklerini Tuluğ Tırpan’ın, dekor ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’in ve kostüm tasarımını Gamze Kuş’un üstlendiği Aşık Shakespeare’in oyuncu kadrosunda ayrıca Şebnem Sönmez, Merve Polat, Kerem Arslanoğlu, Ceren Taşçı ve Ekrem Can Arslandağ gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Oyunun özgün atmosferini yansıtmak üzere bestelenen şarkılar, müzisyen Gülin Kılıçay ve oyun için bir araya gelen özel müzik grubu tarafından sahnede canlı olarak seslendiriliyor.

Aşık Shakespeare, 6-7 Ocak 2024 tarihlerinin yanı sıra 31 Ocak, 5 ve 6 Şubat tarihlerinde yine Zorlu PSM’de sahnelenecek.

Oyunun biletlerine Biletix, Passo ve tiyatrolar.com.tr’den ulaşılabilir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir