Aynı Gibi Görünen Görseller Arasındaki 3 Farkı Sadece Yüksek IQ’ya Sahip Kişiler Bulabiliyor! 10 Saniyeniz Var!

İlk bakışta aynı gibi görünen bu iki resim arasında çok ince 3 fark var. Bulmak için ise 10 saniye süreniz…

İki resim arasındaki farklara yönelik bulmacalarda önemli olan ayrıntılar. Bu ayrıntılar cevaplara açılan pencereler gibidir.

Görünüşte iki fotoğraf birbirinin fotokopisi gibidir. Ancak bazı nüanslar vardır ki onları bulmak için ekstra çaba göstermeniz gerekir.

Farklar çok çeşitli olabilir ve her bulgu ne kadar küçük olursa olsun keskin zekâ için bir zaferdir. Bu zorluğun üstesinden gelmek bir hobiden fazlasıdır. Bu duyusal bir egzersizdir. Gözü ve zihni bariz olanın ötesini görmeye zorlar. Bu zorluklarla düzenli olarak yüzleşmek, başkalarının gözden kaçırabileceği detayları fark etme yeteneğini geliştirir. Bu, ince ayrıntılarla dolu bir dünyada paha biçilemez bir yetenektir.

Eğer bu zıtlıklar ve nüanslar dünyasına kendinizi kaptırmaya hazırsanız, vizyonunuzu keskinleştirmeye ve sıradanlığın içinde sıra dışı olanı görmek için zihninizi eğitmeye hazırsanız bu 3 farkı 10 saniyede bulun.

Bulduysanız tebrikler, bulamadıysanız iki resme bir daha bakalım.

Görselde sınıfın öğrencilerle birlikte çekilmiş iki anlık görüntüsü sunuluyor. İlk bakışta ikisi de birbirinin aynı gibi. Ancak yakından bakınca iki görüntü arasında bazı farkla olduğunu tespit edeceksiniz.

İşte iki resim arasındaki 3 fark

Sol baştaki öğrencinin kafasına, yanındaki öğrencinin ellerine ve onun karşısındaki öğrencinin koluna bakanlar iki resim arasındaki üç farkı 10 saniyede bulabildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x