Değişimin maliyeti |  Kılıçdaroğlu destekçisi delegeler yerel seçimlerde Özel’i boykot eder mi?

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı 4 Kasım’da Ankara Spor Salonu’nda “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı” sloganıyla başladı. Kurultayın ilk gününde genel başkanlık yarışını 812 oy ile Özgür Özel kazandı. Kemal Kılıçdaroğlu ise 536 oy alarak kaybetti. 

İkinci günde ise 60 üyeli Parti Meclisi (PM) ve 15 üyeli Yüksek Disiplin Kurulu’nun belirlenmesi için yarışılacak. 1366 delege, PM üyeliği seçimleri için sandık başına gidecek. Delegeler, kurultayın bugünkü bölümünde PM üyelerinin yanı sıra 15 kişiden oluşan YDK’nin üyelerini de seçecek. 

İddiaya göre; PM üyeliği için tahmini 400 kişi başvurdu. 

Kurultayın ikinci gününde Kılıçdaroğlu ve Özel’i destekleyen delegeler arasında PM listeleri hazırlığı çekişmeli geçiyor. 

Özel, “geniş” anahtar liste hazırlıyor

Özel’in kırgınlık yaratmamak için “geniş” bir anahtar liste hazırladığı iddia ediliyor. Listede, hem il başkanlarının hem de kendisinin istediği isimlere yer vermesi bekleniyor. 

Kılıçdaroğlu destekçilerinden sandıkta “boykot” 

Kılıçdaroğlu destekçisi bazı delegeler, “Başkan böyle gitmemeliydi” diyerek değişim sürecine tepkilerini yerel seçimlerde sandıkta göstereceklerini söylüyor. Öte yandan; yerel seçimlerde büyükşehir belediyelerinin kaybedilmesinin Özel’in “koltuğunu salayacağı” iddiasıyla sandıkta boykotu destekleyen delegeler de var. 

Detaylar geliyor… 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x