Sararmış Çatal Kaşıkları 5 Dakikada Parlatan Yöntem! Yeni Almışsınız Gibi Gözükecekler

Kurduğunuz harika yemek sofrasına sararmış çatal kaşık takımınız pek de yakışmıyorsa yeni bir takım almak yerine çözümü basit parlatma ipucunu deneyebilirsiniz

Büyük bir tencereye çatal bıçak takımınızın bütün parçalarını koyun. Tencerede yer kalırsa kepçe, kevgir gibi büyük parçaları da bu yöntemle parlatabilirsiniz.

Suyla doldurduğunuz tencereye eklediğiniz çatal bıçakları biri doğal yöntem bir diğeri pek o kadar da doğal olmayan iki yöntemle temizlemeyi düşünebilirsiniz.

1. YÖNTEM

Tüm çatal bıçak takımınızı eklediğiniz tencereye karbonat ve kaya tuzu ekleyerek tencereyi ocağa alın ve kaynayana kadar bekleyin. 5 dakika daha kaynadıktan sonra tencerenin altını kapatın.

Elde ettiğiniz suyu farklı bir temizlik işinde kullanabilir, lavaboyu musluğu parlatabilirsiniz. Tabi öncesinde suyun ılımasını bekleyin.

Duruladıktan sonra kuruladığınız çatal kaşıklarınız pırıl pırıl olacaktır.

2. YÖNTEM

İkinci yöntem o kadar ilki kadar doğal değil. Tüm çatal bıçak takımınızı eklediğiniz tencereye bulaşık makinesi deterjanı atarak tencereyi ocağa alın ve kaynayana kadar bekleyin. 5 dakika daha kaynadıktan sonra tencerenin altını kapatın.

Durulama işini ılık su altında yapmalısınız. Ardından kuruladığınız çatal bıçak takımınız yeni gibi olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x